Bilimselliği kanıtlanmamış, rekabet oluşturucu tüm tanıtım ve reklam faaliyetleri net bir şekilde yasaklanmıştır. Yapacağınız tüm çalışmalarda hukuk uzmanlarından destek almalı ve yasalar çerçevesinde hareket etmelisiniz.

MedikAjans olarak hem sağlık kurumlarına hem de topluma karşı olan etik sorumluluğumuzun farkındayız. Uzman hukukçularımızdan profesyonel danışmanlıklar alıyoruz ve tüm süreci özenle yürütüyoruz.

Reklam hizmetlerimiz yurt içi ve yurt dışı reklam çalışmaları olarak ikiye ayrılmaktadır. Avrupa ve diğer ülkelerde yasalar reklam faaliyetlerine izin vermektedir. Burada anlatacağımız reklam türleri ve hizmetlerimiz daha çok sağlık turizmi yapan ve yapmak isteyen kurumları kapsamaktadır.

Eğer yurt içinde faaliyet gösteren bir sağlık kurumuysanız önerimiz içerik pazarlama çalışmaları, arama motoru optimizasyonu (SEO), sosyal medya yönetimi gibi pazarlama yaklaşımlarıyla görünürlük elde etmeniz olacaktır.

Reklam Yönetimi Nedir?

Reklam yönetimi: reklam veren kurumların marka bilinirliği ve istediği kar elde edilebilir aksiyonları kazanması için tüm pazarlama çalışmalarının profesyonel ekipler tarafından yönetilmesini ifade eder.

Sağlık kurumları, sektörü yakından bilen kişi ve kurumlarla çalışmalıdır. Bu sektörün kendine özgü dinamikleri vardır, ve profesyonel hizmet veren kişi ve kurumların bunları gözetmesi gerekir. Reklam çalışmalarında tüm bileşenler sektöre özgü olarak hazırlanmalı ve titizlikle yürütülmelidir.

MedikAjans olarak sadece sağlık sektörüne odaklanıyor ve sektörün kurallarına göre hareket ediyoruz.

Dijital Pazarlama Stratejisi

Dijital pazarlama stratejisi: kurumunuz için satışları, büyümeyi, farkındalığı ve etkileşimi artırmayı benimseyen bir plandır. Güçlü bir strateji geliştirmenin en önemli adımı; en iyi pratikleri, farklı dijital kanalları ve her bir kanalın işinize nasıl fayda sağlayacağını anlamaktır. Dijital pazarlama stratejisi geliştirilirken göz önünde bulunması gereken kanalların listesi:

 • Sosyal Medya Reklamcılığı
 • Organik Arama
 • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
 • PPC Pazarlama
 • İnfluencer Pazarlama
 • Mobil Pazarlama
 • İçerik Pazarlama
 • Video Pazarlama
 • E-posta Pazarlama
 • Referrals
 • Affiliate Pazarlama

Kurum hedefleriniz doğrultusunda bilinirlik ya da satış niyeti yaratmak için veri odaklı ve ölçeklenebilir dijital reklam yönetimi hizmetleri sunuyoruz. Reklam çalışmalarımızı doğru zamanda, akıllı ve ölçülebilir olarak tasarlayarak arzu ettiğiniz başarıları elde etmenizi sağlıyoruz.

Dijital reklamların başarısını etkileyen birçok unsur vardır. Web sitesinin yavaş ve kullanıcı deneyimi açısından kötü olması, reklam metin ve görsellerinin optimize edilmemiş olması, hedef kitlenin belirlenmemiş veya yanlış olması, zamanın doğru olmaması gibi birçok sebepten ötürü reklamlara harcadığınız para boşa gidebilir. Birçok kurum kendi içinde reklam faaliyetlerini yürütmeye çalışmakta, ancak profesyonellerden yardım almadıkları için yapılan işler başarısızlıkla sonuçlanmaktadır.

Reklamınızla ilgili her bir bileşen alacağınız sonucu doğrudan etkileyecektir. İçerik, ürün, tasarım ve reklam ekibi bu süreci birlikte planlamalıdır. MedikAjans olarak farklı kurumlar ve farklı uzmanlık alanları için kişiye/kuruma özel çalışmalar planlıyoruz. Dijital reklamlarla ilgili tüm çalışmalarımızı veri odaklı, ölçülebilir ve doğrulanabilir sonuçları ile veriyoruz. Sürekli optimizasyon çalışmaları yaparak reklam maliyetlerini düşürüp, dönüşüm oranlarını artırarak işinizi büyütüyoruz. Uzman ekibimizle randevu ayarlayarak, tüm detaylarla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ

Biz hızla büyüyen %100 sağlık sektörü odaklı bir dijital ajansız. Deneyimimiz ve çok kültürlü sektör bilgimizle Türkiye’nin her yerinden sağlık kurumlarına birikimimizi aktarıyoruz. Misyonumuz, geliştirdiğimiz dijital büyüme stratejilerinin pazarda öncü olması kadar sürdürülebilir ticari bir başarı da sağlamasıdır.

PROJENİZİ HEMEN
HAYATA GEÇİRMEK İÇİN...