Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

İngilizce’de “Search Engine Optimization (SEO) ” olarak adlandırılan arama motoru optimizasyonu, sitenizde yapılan teknik ve içerik iyileştirmeleri sonucunda arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmanıza ve daha fazla web site ziyaretçisi almanıza yarayan pazarlama yaklaşımıdır. Aynı zamanda web sitesine yöneltilen trafiğin kalitesinin artırılmasını ifade eder.

Arama motorları, web’deki tüm sayfalarla ilgili bilgiyi internet üzerinden toplar ve tüm bu içeriği – algoritmalar sayesinde – kullanıcı aramalarının alakalılığına göre sıralayarak kullanıcıların aradıkları şeyi bulmalarına yardımcı olur.

Bir web sayfasının arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması, o sayfanın arama motorunun listeleme kriterlerine ne derece uygun olduğuyla doğru orantılıdır.

MedikAjans’ın uzman seo ekibi kapsamlı arama motoru optimizasyonu çalışmaları ile sağlık sektörüne özgü içgörüler toplamakta ve önemli bir çevrimiçi varlık yaratmaya yönelik sistematik yaklaşımlar geliştirmektedir. Sektöre özgü kampanyalarımız, organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanız için ayrıntılı bir süreç sunar. Her kurumun ihtiyaçları farklıdır ve tek tip bir arama motoru optimizasyon sürecinden bahsedemeyiz. MedikAjans, kurumunuzun hedefleri ve ihtiyaçları doğrultusunda her bir SEO kampanyasını size özel olarak düzenler.

Medikajans Ekibi SEO’ya Nasıl Yaklaşıyor?

SEO sadece arama motorlarında üst sırada çıkmak olarak görülmemelidir. Temelde yaptığımız işin sonucunda potansiyel hastalarınızın markanızla kurduğu bağ etkilenecektir. Belli bir stratejisi, hikayesi ve değerleri olmayan sağlık kurumları potansiyel hastalarından elde etmek istediği aksiyonları alamayacaktır. MedikAjans olarak çalıştığımız kurumlara hizmet verirken: en faydalı arama sonucu olabilecek sayfa içeriklerini oluşturmak (müşteri odaklı içerik), bu içeriğe teknik olarak arama motorlarının ulaşmasını sağlamak ve bu içeriğin arama motorları düzeyinde kayda değer olmasını sağlamak üzerine çalışıyoruz.

SEO Analiz Süreci

Sağlık kurumlarının SEO konusundaki hedefleri farklı olabileceği için tek tip bir SEO stratejisinden bahsetmemiz mümkün değildir. SEO, markanın hedefleri ve ihtiyaçlarına göre belirlenmelidir. Klinik, doktor ve hastanelerin her biri için ayrı stratejiler geliştiriyoruz. Sürece başlamadan önce markayla yaptığımız ön görüşme toplantılarında doğru soruları sorarak ve en çok katkı sağlayacak işleri önceliklendirerek bir strateji oluşturuyoruz. Ancak standart iş akış sürecimizi incelemek isterseniz, sizin için hazırladığımız SEO stratejisi oluşturma ve yönetme akışımıza göz atabilirsiniz.

İstatistiklere göre potansiyel hastalarınızın %77’si randevu almadan önce çevrimiçi arama yapmaktadır. Sağlık kurumları ve merkezlerinin ekipleri ile beraber sektöre özgü SEO çalışmaları yaparak daha fazla potansiyel hastaya ulaşmanızı sağlıyoruz. Uzman ekibimizle randevu ayarlayıp ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ

Biz hızla büyüyen %100 sağlık sektörü odaklı bir dijital ajansız. Deneyimimiz ve çok kültürlü sektör bilgimizle Türkiye’nin her yerinden sağlık kurumlarına birikimimizi aktarıyoruz. Misyonumuz, geliştirdiğimiz dijital büyüme stratejilerinin pazarda öncü olması kadar sürdürülebilir ticari bir başarı da sağlamasıdır.

PROJENİZİ HEMEN
HAYATA GEÇİRMEK İÇİN...