Kurumsal Web Sitesi Özellikleri

Bu sektörde yaptığımız araştırmalar sonucunda kurumsal web sitelerinde olması gerekenlerle ilgili birçok içgörü edindik ve tüm bunları detaylı olarak sizlere sunuyoruz.

Kurumsal web sitenizde kullandığınız metinler, görseller ve diyalog diliniz markanızı dışarıya nasıl yansıtmak istediğinizle ilgilidir. Tüm web sitesi boyunca tutarlı ve uyumlu bir süreç tasarlamalısınız.

Profesyonel bir ekiple çalışmalı ve kurumunuzla ilgili tüm detayları net bir şekilde aktarmalısınız, en başta yapacağınız bu çalışmayla kurumunuzu yanlış bir şekilde tanıtmanın önüne geçersiniz.

Kurumsal web sitesi özellikleri nelerdir? Sağlık kurumları en çok hangi konular üzerinde durmalıdır? Ayrıntılı olarak açıklıyoruz.

Web siteniz dijital ortamda yarattığınız ofisinizdir. Gerçek ofislerinizdeki kurumsal marka imajınızı ve kimliğinizi dijital ortama tutarlı bir şekilde taşımalısınız. Bu noktada etkili sonuçlar için profesyonel ekiplerle çalışmalısınız. Sağlık kurumları için web sitesini anlamlı kılan bazı unsurlar şunlardır:

  • Dışarıya karşı kurumsal bir marka olduğunuzu göstermenin en etkili yoludur. Mesajınızı net bir şekilde vermenizi sağlar.
  • Uzmanlık alanınızla ilgili kişi ve kurumları arayan potansiyel hastalarınıza ulaşmanızı sağlar. Profesyonel arama motoru optimizasyonu çalışmaları ile web sitenizi ziyaret eden potansiyel hasta sayısında artış sağlanır.
  • Profesyonel reklam ve tanıtım çalışmalarınız için etkili bir portfolyo sunar.
  • Potansiyel hastalarınız web sitesi üzerinden randevu takviminizi görebilir ve otomatik randevular oluşturabilir.
  • Sizinle iletişime geçmek için gerekli olan bilgilere kolayca ulaşabilirler.
  • Marka hikayenizi tüm dünyaya etkili bir şekilde duyurabilirsiniz.

Doktor, Klinik, Hastane Web Siteleri Nasıl Olmalıdır?

Kullanıcı Deneyimi Odaklı Tasarım

Kullanıcıların aradıkları içeriklere kolay erişebildiği sitelerde daha yüksek dönüşüm oranlarını elde edilir. Hiç kimse içinde kaybolduğu bir web sitesi istemez.

Sayfalarınızla etkileşime girilen ilk an çok önemlidir. İlk anda olumsuz bir izlenim bırakırsanız sitenize gelen kullanıcılar sitede gezinmek ve incelemeye devam etmek yerine siteden ayrılacaklardır.

Kullanımı kolay, estetik, hızlı ve alakalı içeriklerin olduğu bir deneyim yaşatmalısınız.

Mobil Uyumlu Web Siteleri

Sağlık alanında yapılan aramaların %75’den fazlası mobil telefonlardan yapılıyor. Google, 2016 yılında yaptığı algoritma güncellemesi ile beraber mobil uyumluluğu sıralama faktörü olarak kullanmaya başladı. Sitenizi mobil uyumlu yaparak arama sonuçlarında üst sıralarda listelenebilirsiniz.

Aynı zamanda kurumunuzla ilgili oluşturmak istediğiniz profesyonel kimliğinizi tüm cihazlarda tutarlı bir şekilde aktarırsınız.

Web sitelerinizi mobil uyumlu hale getirmek için profesyonel ekiplerden destek almanızı öneriyoruz.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Size ihtiyacı olan potansiyel hastalarınıza ulaşmak için web sitenizde gerekli tüm optimizasyon çalışmalarını yapmalısınız. Bu sayede daha çok potansiyel hastaya ulaşabilir ve arzu ettiğiniz başarıyı yakalayabilirsiniz.

Arama motoru optimizasyonu çalışmaları site içi ve site dışı olarak ikiye ayrılır. Hem teknik hem içerik hem de tasarım olarak gerekli tüm ayarlamaları yapmalısınız.

Medikajans ekibinin sağlık sektörüne özel olarak hazırladığı arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmaları doğrulanabilir sonuçları ile verilir.

Google Haritalar

Yine hastalarınızın sizi kolayca bulması için konumunuzu sitenizde göstermelisiniz. Google ve Yandex haritalara işletmenizi kaydedebilir ve sitenize ekleyebilirsiniz.

Bu sayede arama motorları alakalı arama sonuçlarında işletmenizi gösterecek ve daha fazla web site ziyaretçisi edinebileceksiniz.

Doktorlarınızın Öz Geçmişleri

Google, 2018 yılında yaptığı “Medic Update” güncellemesi ile sağlık siteleriyle ilgili önemli değişiklikler yapmıştır. Gerçek doktor ve sağlık uzmanlarının detaylı profilleri arama sonuç sayfasında sıralama faktörü olarak değerlendirilir.

Aynı zamanda doktor öz gezmişlerini vererek potansiyel hastalarınıza karşı güven duygusu verirsiniz ve doktorların kişiliklerini de ön plana çıkararak hedef kitlenizle kurduğunuz bağı güçlendirirsiniz.

Algoritma güncellemeleri ve yapılması gereken adımlar için sağlık alanını yakından tanıyan kurumlarla çalışmalısınız.

Verdiğiniz Hizmetlerle İlgili Bilgilendirici İçerikler

Web sitenizde potansiyel hastalarınızın öğrenmek istediği bilgileri detaylı bir şekilde sunarak onların korkularını ve sorularını giderip, onların gözünde otorite olarak konumlandırılırsınız.

Potansiyel hastalarınız sizin ve kurumunuz hakkında detaylı bir araştırma yaparken tüm ayrıntıları öğrenmek isteyeceklerdir. Web sitenizde etkili bir şekilde içerik pazarlaması yürütmelisiniz.

Sağlık sektörüne özel hazırladığımız içerik pazarlama hizmetlerimizle kurumunuzun hedefleri doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz.

Uzmanlık Alanlarınız

Kurumunuzun hangi alanlarda hizmet verdiğini ve tüm hizmetlerin detaylarını sitenize eklemelisiniz. Bu sayede sitenize gelen kullanıcılar hizmetlerinizden haberdar olur.

Her bir uzmanlık alanının prosedürü ve gereklilikleri farklıdır. Alanınızda uzman olduğunuzu göstermek için hiçbir ayrıntıyı atlamamalısınız.

Hasta Geri Bildirimleri

Daha önce sizden hizmet almış hastaların geçirdikleri değişimleri aktararak potansiyel hastalarınızın güvenini kazanırsınız.

İnsanlar özellikle doktorlarınız hakkında bilgi almaya çalışırken edindiği izlenimleri en çok etkileyen unsur hasta geri bildirimleridir. Hasta geri bildirimlerini sitenizde yazılı ve görsel olarak sunarak olumlu bir izlenim yaratırsınız.

Hasta geri bildirimlerini en etkili sunabileceğiniz içerik türü videodur. Sizin için özel olarak video prodüksiyon hizmetleri sunuyoruz.

Estetik zevki yüksek, mobil uyumlu, optimize edilmiş, video içeriklerle geliştirilen, sağlık sektörüne özgü hazırlanan ve daha birçok detayı sunan web sitelerini yapmaya aday profesyonel bir ekibiz. Siz de bu değişimin bir parçası olmak isterseniz uzman ekibimizle randevu planlayabilir, tüm detaylar hakkında ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ

Biz hızla büyüyen %100 sağlık sektörü odaklı bir dijital ajansız. Deneyimimiz ve çok kültürlü sektör bilgimizle Türkiye’nin her yerinden sağlık kurumlarına birikimimizi aktarıyoruz. Misyonumuz, geliştirdiğimiz dijital büyüme stratejilerinin pazarda öncü olması kadar sürdürülebilir ticari bir başarı da sağlamasıdır.

PROJENİZİ HEMEN
HAYATA GEÇİRMEK İÇİN...