Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi potansiyel hastalarınıza ulaşma, kaliteli ve bilgilendirici içerikler paylaşma, marka hikayesini aktarma, kriz durumlarını yönetme gibi birçok alanın etkili şekilde yönetilmesini ifade eder. En etkili pazarlama yaklaşımlarından olan sosyal medya yönetimine profesyonel yaklaşılmalıdır. 

Küçük ölçekli birçok doktor ve klinik bu işi kendileri yaparken bazıları da profesyonel destek almaktadır. Hem bütçenizi en verimli şekilde kullanmak hem de en doğru stratejileri geliştirmek için profesyonel destek almalısınız. 

Sosyal medya hesaplarında etkili olmanız için MedikAjans PEO+ ekibi sektöre ve kuruma özel birçok strateji geliştirmektedir.

Doktor, Klinik ve Hastanelerin Sosyal Medyada Bulunmaları İçin 7 Neden

  • Kurumunuzun, doktorlarınızın ve hastalarınızın hikayelerini anlatarak potansiyel danışanlarınızla güçlü bir duygusal bağ kurabilirsiniz. 
  • Sağlık alanıyla ilgili topluluklara katılarak bilgi ve tecrübe aktarımında bulunabilirsiniz. Bu sayede hem uzmanlık alanınızda otoritenizi güçlendirirsiniz ve hem de insanlar sizin varlığınızdan haberdar olur. 
  • Sunduğunuz hizmetler ve tecrübelerinizle ilgili bilgi paylaşımında bulunarak kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. 
  • Sosyal medya, potansiyel danışanlarınızla en kolay iletişim kurabildiğiniz mecradır ve bunu ücretsiz olarak gerçekleştirirsiniz. 
  • Bilgi ve tecrübe aktarımı ile daha fazla sayıda lead (potansiyel hasta) elde edersiniz. *Sosyal medya kanallarından web sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz
  • Daha önce sizden hizmet almış olan hastalarınızla iletişimi devam ettirebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetim Süreci

MedikAjans PRO+ ekibi doktorlar ve sağlık kurumları için sosyal medya yönetimine, sektöre özgü, inovatif çözümler sunmaktadır. Aynı zamanda hukukçularımızla beraber yapılacak çalışmalarda sağlık sektörüne getirilen kısıtlamalara dikkat ederek, markanızın hedef ve amaçlarına ulaşmanız ve daha fazla kar elde etmeniz için sosyal medya yönetimini profesyonel olarak yapıyoruz.

Sosyal Medya Stratejisinin Belirlenmesi

Bu aşamada markanız için doğru stratejinin belirlenmesi yapılacak çalışmaların yönünü belirler.

  • Uzmanlık alanına göre hedef kitle belirlenmeli ve rakip analizi yapılmalıdır. *Markanın ihtiyaçları belirlenmeli ve üretilecek içeriklerin amaçları tespit edilmelidir. *Kar elde edilebilir aksiyonlar almak, sadık danışanlar yaratmak ve farkındalık oluşturma hedeflerine odaklanılmalıdır. 
  • İçerik planı uzmanlar tarafından kolektif bir bakış açısıyla hazırlanmalıdır. *Potansiyel danışanlarınızla duygusal bir bağ kurabilmek için marka hikayenize yer verilmelidir.
  • İçerik üretimlerinizde kurumsal kimliğinizi ve uzmanlık alanlarınızı yansıtmalısınız.
  • Düzenli içerik paylaşımı yapılmalı ve bu paylaşımların veri sonuçlarının düzenli raporlamaları yapılmalıdır.

MedikAjans Ekibi Sosyal Medya Yönetimine Nasıl Yaklaşıyor?

Sosyal medya yönetimi profesyonel sosyal medya uzmanları ile birlikte özenle yürütülmesi gereken bir pazarlama stratejisidir. MedikAjans PRO+ ekibi olarak düzenli raporlama ve şeffaf çalışma prensibiyle katma değer üretimi sağlayarak işinizi büyütmeniz için kapsamlı ve profesyonel bir hizmet sunuyoruz. 

HİZMETLERİMİZ

Biz hızla büyüyen %100 sağlık sektörü odaklı bir dijital ajansız. Deneyimimiz ve çok kültürlü sektör bilgimizle Türkiye’nin her yerinden sağlık kurumlarına birikimimizi aktarıyoruz. Misyonumuz, geliştirdiğimiz dijital büyüme stratejilerinin pazarda öncü olması kadar sürdürülebilir ticari bir başarı da sağlamasıdır.

PROJENİZİ HEMEN
HAYATA GEÇİRMEK İÇİN...