Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi; potansiyel hastalarınıza ulaşma, kaliteli ve bilgilendirici içerikler paylaşma, marka hikayesini aktarma, kriz durumlarını yönetme gibi birçok alanın etkili şekilde yönetilmesini ifade eder. En etkili pazarlama yaklaşımlarından olan sosyal medya yönetimine profesyonel yaklaşılmalıdır.

Küçük ölçekli birçok doktor ve klinik bu işi kendileri yaparken bazıları da profesyonel destek almaktadır. Hem bütçenizi en verimli şekilde kullanmak hem de en doğru stratejileri geliştirmek için profesyonel destek almalısınız.

Sosyal medya hesaplarında etkili olmanız için MedikAjans ekibi sektöre ve kuruma özel birçok strateji geliştirmektedir.

Sosyal Medya Yönetim Süreci

MedikAjans ekibi doktorlar ve sağlık kurumları için sosyal medya yönetimine, sektöre özgü, inovatif çözümler getirmektedir. Aynı zamanda hukukçularımızla beraber yapılacak çalışmalarda sağlık sektörüne getirilen kısıtlamalara dikkat ediyoruz. Sosyal medya yönetimini profesyonel olarak yaparak markanın hedef ve amaçlarına ulaşmanızı ve daha fazla kar elde edilebilir aksiyonlar elde etmenizi sağlıyoruz. Her markanın ihtiyaçları ve hedefleri farklıdır, bu yüzden tek tip bir sosyal medya sürecinden bahsetmemiz mümkün değildir. Ancak standart iş akışında yapılması gerekenlere göz atabilirsiniz.

Sosyal Medya Stratejisinin Belirlenmesi

Bu aşamada uzmanlık alanına göre hedef kitle belirlenerek ve rakip analizi yapılarak markanız için en doğru strateji geliştirilmelidir. Doğru stratejinin belirlenmesi yapılacak çalışmaların yönünü belirler.

Markanın hedef ve ihtiyaçlarına göre, üretilecek içeriklerin amaçları tespit edilmelidir. Kar elde edilebilir aksiyonlar üretmek, sadık danışanlar yaratmak ve farkındalık oluşturmak gibi bir veya birden fazla amaç belirlenebilir.

Sosyal medya stratejisi profesyonel olarak ele alınmalı ve ektili bir şekilde yürütülmelidir.

İçerik Planının Hazırlanması

İçeriklerin hangi kanallarda paylaşılacağı, türü ve zamanlaması etkili bir şekilde planlanmalıdır. Yapılan işlerin takibinin yapılabilmesi ve yürütülebilmesi için belirlediğiniz strateji doğrultusunda içerik üretim planının hazırlanması gerekir.

Üreteceğiniz içerikler sizi ve markanızı yansıtacaktır. İçeriklerinizin sıradan olmaması için detaylıca düşünmeli ve planlama yapmalısınız. Profesyonel olarak içerik üretim planı hazırlayan ve uygulayan kurumlar, elde etmek istedikleri sonuca daha hızlı varırlar.

Marka Hikayesi

Sosyal medya içeriklerinizde marka hikayenizle tutarlı olmayan içerikler paylaşmak istemezsiniz. Paylaştığınız her içerik marka hikayesini yansıtmalı ve markaya olumlu katkıda bulunmalıdır.

Potansiyel danışanlarınızın gözünde kalıcı bir yer edinmek istiyorsanız tutarlı ve sürdürülebilir marka yaklaşımını benimsemeli ve defaatle uygulamalısınız.

İçerik Üretimi

“Content is king.” cümlesini duymuş olmalısınız. Oluşturduğunuz tüm bu strateji, planlama ve hikayeleri yansıttığınız ve danışanlarınızla iletişim kurduğunuz yer içeriklerinizdir.

Potansiyel danışanlarınızla en güçlü bağı kurmak ve istediğiniz aksiyonları elde etmek için içeriklerinizin kaliteli olması gerekir. MedikAjans olarak sağlık kurumlarına özgü profesyonel içerik üretim hizmetleri sunuyoruz.

İçerik üretimini profesyonel olarak gerçekleştirerek markanızın uzun vadeli başarı hedeflerini yakalayabilirsiniz.

Düzenli İçerik Paylaşımı ve Ölçümlemesi

Buraya kadar bahsettiğimiz tüm strateji belirleme, içerik planlaması, içerik üretimi gibi işlerin etkili bir şekilde uygulanması ve ölçümlemeler yapılarak optimize edilmesi süreçlerini profesyonel olarak gerçekleştirmelisiniz.

Sosyal medya içerik yönetiminden maksimum fayda sağlamak için gerekli olan tüm çalışmaları sizin için gerçekleştiriyoruz.

MedikAjans Ekibi Sosyal Medya Yönetimine Nasıl Yaklaşıyor?

Küçük ve ortak ölçekli birçok kurum sosyal medya yönetimini kendi içinde halletmektedir. Ancak bu alan, profesyonel sosyal medya uzmanları ile birlikte özenle yürütülmesi gereken bir pazarlama yaklaşımıdır. Sağlık kurumları için sosyal medya yönetimi nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir, paydaşları nelerdir? MedikAjans ekibi olarak işinizi büyütmeniz için kapsamlı bir akış sunuyoruz.

Düzenli Raporlama: yapılan çalışmaların sonucunu net bir şekilde görmenizi sağlıyor ve ölçümleme yaparak işlerinizi optimize ediyoruz. Elde edilen kazanımların neler olduğunu görebilmeniz, hedefleri gözetebilmeniz, yapılan çalışmaları kayıt altına alabilmeniz ve sonuçları analiz edebilmeniz için hazırladığımız raporlar sizlere sunulur.

  • Düzenli raporlama ile aldığınız hizmetin sonuçlarını gözle görerek, işinize yaptığınız yatırımı değerlendirir ve işinizi geliştirmek için fırsatları görürsünüz. Aynı zamanda bu raporlara bakarak gelecekte yaşayacağınız problemlerin önüne geçebilirsiniz.

Şeffaf Çalışma Prensibi: aldığınız hizmetin markanıza neler kattığını, yapılan çalışmaların neler olduğunu ve amacınıza hizmet edip etmediğini bilmek isteyeceksiniz. MedikAjans ekibinden alacağınız tüm hizmetlerde size şeffaf bir süreç sunuyoruz. Yürütülen faaliyetler hakkında sizlere hem yazılı hem sözlü geri bildirimlerde bulunuyoruz.

  • Sizlerle yürüttüğümüz etkili iletişim sayesinde herhangi bir sürprizle karşılaşmanızın önüne geçiyor ve aklınıza takılan tüm soruları cevaplayarak gerekli tüm bilgilendirmeleri yapıyoruz.

Katma Değer Üretimi: aldığınız hizmet doğrultusunda daha fazla potansiyel danışana ulaşmanızı, istediğiniz kar elde edilebilir aksiyonları gerçekleştirmenizi ve marka değerini yükseltmenizi arzuluyoruz.

  • Markanızla ilgili yürüteceğimiz tüm çalışmaları profesyonel ve etkili bir şekilde uygulayarak arzuladığınız duruma gelmenizi sağlıyoruz. Tüm hizmetlerimiz hakkında uzman ekibimizden randevu alabilirsiniz.

 

HİZMETLERİMİZ

Biz hızla büyüyen %100 sağlık sektörü odaklı bir dijital ajansız. Deneyimimiz ve çok kültürlü sektör bilgimizle Türkiye’nin her yerinden sağlık kurumlarına birikimimizi aktarıyoruz. Misyonumuz, geliştirdiğimiz dijital büyüme stratejilerinin pazarda öncü olması kadar sürdürülebilir ticari bir başarı da sağlamasıdır.

PROJENİZİ HEMEN
HAYATA GEÇİRMEK İÇİN...